Specialist relații publice și comunicare

AO The Moldova Project №10422193, 20 июля 2021
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Perioada postului: doar pe termen lung
Disponibilitatea postului: imediată
Data limită pentru aplicare: 09.00.2021
Studii: Absolvent/ă de studii superioare
Descrierea postului de muncă
Coordonarea eficientă a tuturor activităților de comunicare și relații publice în vederea atingerii obiectivelor organizaționale.
Oferim:
- Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile copiilor și familiilor social-vulnerabile
- Un mediu foarte pozitiv de lucru, cu colegi respectuoși și prietenoși
- Salariu motivant ce poate fi ajustat în timp pe măsura rezultatelor
- Activități de teambuilding cu adevărat memorabile
- Posibilitatea de a participa în paralel la cursuri de perfecționare profesională
- Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social
Cerințe și responsabilități:
- experiența în domeniu este obligatorie!
- cunoașterea profilului și misiunii Asociației The Moldova Project
- crearea strategiei de comunicare a Asociației
- asigurarea comunicării cu donatorii Asociației, inclusiv întocmirea rapoartelor narative în engleză
- dorință și disponibilitate de a face parte din echipa noastră pe termen lung (foarte important)
- cunoașterea avansată a limbii engleze scrise și vorbite (foarte important)
- cunoașterea sectorului nonprofit și a domeniului de protecție a drepturilor copiilor și voluntariat (preferabil)
- elaborarea materialelor informative și de comunicare a Asociației, inclusiv elaborarea comunicatelor de presă
- gestionarea paginii web, de Facebook, Instagram, Twitter a Asociației (inclusiv crearea conținutului pentru acestea)
- împreună cu coordonatorii de proiect asigură implementarea activităților de proiecte, din perspectiva comunicării (poze, materiale de PR, elemente de vizibilitate etc.)
- capacitatea de a planifica și raporta
- cunoștințe avansate MS Office (Power Point, Excel, Word, Photoshop, etc)
- aduce la cunoștința echipei despre evenimentele la care organizația este interesată sau are un avantaj în a participa
- responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual, comunicare eficientă
- o atitudine respectuoasă și fără prejudicii față de persoane din alte categorii sociale
- arhivează toate materialele Asociației
- implicare logistică în cadrul anumitor activități
- gestionarea corespondenței Asociației
- crearea, procesarea și editarea de foto/ video de promovare ar fi un mare beneficiu

Procesul de selecție al candidatului:
CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei (în limba engleză!) se vor expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 09.09.2021. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.
Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.
Mult succes!
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть