Social media specialist

Kitt Agency №8729538, 26 ноября 2019
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Agenția de branding si marketing Kitt Agency își mărește echipa.
Cautam o persoana dinamica si sociabila care sa fie responsabila de social media in cadrul companiei Kitt Agency.

Ce ne dorim de la tine:

-abilități excelente de comunicare, scriere și editare (foto/video/texte);
-o bună cunoaștere a rețelelor sociale, precum și înțelegerea celor mai bune practici în online marketing;
-atitudine pozitivă, orientată spre client, .
-atenție la detalii și competență în gestionarea de proiecte multiple într-un mediu în continuă schimbare
-studiile în Marketing, Comunicare și Relații Publice sau Jurnalism, constituie un avantaj, dar nu sunt criteriu eliminatoriu.
Cunoasterea limbilor: engleze, romana si rusa.
Descrierea jobului

Responsabilităţi:

-construirea şi implementarea strategiei de social media, printr-o cercetare atentă a pieţei, determinarea celor mai adecvate platforme de comunicare, identificarea audienţei şi adaptarea conţinutului la ea;
-crearea de conținut coerent și relevant pentru publicul țintă, adaptat pentru toate platformele utilizate de client: texte originale, fotografii, video-uri, etc,;
-configurarea și optimizarea profilelor de companie, din fiecare platformă de social media, pentru a asigura vizibilitatea conținutului;

Orice detaliu despre compani îl găsiți pe pagina de Facebook Kitt Agency sau pe site-ul kittagency.com

Persoanele intereasate sunt rugate sa transmite CV-ul la adressa de mail: contact@kittagency.com
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть