Manager vinzari / менеджер по работе с ключевыми клиентами

Studio Moderna №3427078, 24 ноября 2015
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Companie internaţională care activeaza în peste 20 de ţări Europene in domeniul vanzarilor, anunţă pozitie liberă pentru funcţia de
Manager Vinzari
Cerinte faţă de candidaţi:

- Studii superioare;
- Experienţă de succes în domeniul vânzărilor de min. 1 an;
- Relatii existente bune si contacte cu agentii economici mari de pe piata Rep. Moldova din sfera vanzarilor;
- Persoana energică, motivată, perseverentă, orientată spre performanţă şi rezultat;
- Aptitudini excelente de negociere, comunicare verbală şi scrisă;
- Capacitate de orientare rapidă în situaţii diverse şi de a lua decizii corecte;
- Abilităţi bune de planificare a timpului de lucru cu un volum mare de informaţie;
- Initiativă şi capacitate de a lucra independent;
- Capacitatea de convingere;
- Grad înalt de responsabilitate şi confidenţialitate;
- Capacitatea de a învăţa rapid;
- Orientare spre rezultat;
- Cunoasterea limbilor: română, rusă (engleză reprezinta un plus);
- Utilizator încrezut PC (Microsoft Office, Internet);

Responsabilităţi:

- Administrarea, întreţinerea şi dezvoltarea reaţiilor de afaceri de înalt nivel profesional cu clienţii companiei;
- Analiza pieţei existente şi căutarea activă a noilor puncte de comercializare a mărfurilor companiei;
- Ducerea negocierilor de încheiere a noilor contracte;
- Promovarea produselor companiei pe piaţă;
- Efectuarea acţiunilor necesare creşterii vînzărilor produselor companiei;
- Colectarea de informaţii şi analiza acestora pentru pregătirea ofertelor comerciale, reglementarea politicii de preţ;
- Controlul respectării condiţiilor contractuale, menţinerea relaţiilor de parteneriat;
- Gestionarea stocurilor;
- Întocmirea rapoartelor lunare de vânzări şi analizarea acestora;
- Îndeplinirea planului de vînzări.

Noi oferim:
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu profesional, într-o companie internaţională;
- Creştere profesională;
- Lucru intr-un mediu dinamic si motivant;
- Pachet salarial atractiv si competitiv (salariu fix plus bonusuri in functie de performanţă corelate în mod direct cu nivelul de implicare şi rezultatele obţinute);
- Pachet social deplin;
- Telefon corporativ;
- Computer;
- Program de lucru de luni pînă vineri de la 09:00 până la 18:00 cu pauză de masă de o oră.
Persoanele interesate, care corespund tuturor cerinţelor, trebuie să expedieze CV-ul în limba română sau engleză pe adresa electronică angela.negoita@studio-moderna.com cu specificarea postului pentru care aplică.

Менеджер по работе с ключевыми клиентами
Требования к кандидатам:
- Высшее образование;
- Успешный опыт работы в продажах мин. 1 год;
- Хорошие отношения и существующие контакты крупных экономических агентов Республики Молдова;
- Энергичность, ориентированность на результат;
- Отличные навыки ведения устных и письменных переговоров;
- Умение быстрого принятия правильных решений;
- Умение правильно планировать свое время;
- Инициативность, самостоятельность и умение убеждать;
- Высокий уровень ответственности и конфиденциальности;
- Нацеленность на результат;
- Обязательное знание румынского и русского языков (знание английского является преимуществом);
- Уверенный пользователь PC (Microsoft Office, Internet);
Обязанности:
- Ведение, поддержание и развитие партнерских отношений с клиентами компании;
- Анализ существующего рынка и активный поиск новых точек сбыта товаров компании;
- Ведение переговоров и заключение новых договоров;
- Продвижение товаров компании на внутреннем рынке;
- Увеличение продаж;
- Сбор нужной информации и подготовка коммерческих предложений;
- Контроль соблюдения условий контракта и поддержание партнерских отношений;
- Ведение учета остатков товаров;
- Составление ежемесячных отчетов и их анализ;
- Выполнение плана продаж.
Мы предоставляем:
- Возможность развития карьеры в успешной международной компании;
- Профессиональный рост;
- Работа в мотивирующей и динамичной среде;
- Мотивирующая заработная плата – оклад и бонусы за выполнение поставленных задач, полный социальный пакет;
- Корпоративный телефон и оплаченная телефонная связь;
- Работа в офисе;
- График работы: понедельник-пятница с 09.00 до 18.00.
Если вас заинтересовало наше объявление, пришлите резюме на румынском или английском языке по электронной почте angela.negoita@studio-moderna.com
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть