Manager de marketing

Damar Construct SRL
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: От 15000 До 20000 MDL
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Manager de Marketing

Educație și Experiență:
- Diplomă de licență în marketing, afaceri, comunicare sau un domeniu conex.
- Experiență de minimum 2-3 ani în marketing, cu o parte semnificativă în roluri de coordonare sau event management.
- Experiență în dezvoltarea și implementarea de campanii de marketing integrate (digital și tradițional).

Competențe Tehnice și Analitice:
- Cunoștințe generale despre diverse tactici de marketing, inclusiv digital marketing, SEO, SEM, social media, content marketing, și email marketing.
- Proficiență în utilizarea instrumentelor de analiză și raportare (Google Analytics, CRM-uri, platforme de automatizare a marketingului).
- Capacitatea de a analiza date și de a lua decizii informate bazate pe metrici de performanță.

Abilități de Management și Leadership:
- Abilități excelente de coordonare și gestionare a membrilor echipei.
- Capacitatea de a dezvolta și implementa strategii de marketing eficiente.
- Abilități de negociere și gestionare a relațiilor cu partenerii și furnizorii.

Abilități de Comunicare și Creativitate:
- Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă în Limba Română și Rusă.
- Capacitatea de a crea și a gestiona conținut atractiv și relevant.
- Gândire creativă și capacitatea de a genera idei inovative pentru campaniile de marketing.

Cunoștințe de Afaceri:
- Înțelegere solidă a obiectivelor de afaceri și a pieței țintă.
- Capacitatea de a alinia strategia de marketing cu obiectivele generale ale companiei.

Responsabilități:
- Dezvoltarea Strategiei de Marketing:
- Elaborarea și implementarea planurilor de marketing care să sprijine obiectivele strategice ale companiei.
- Identificarea oportunităților de piață și dezvoltarea de strategii pentru a le exploata.
- Analizarea pieței și a concurenței pentru a ajusta strategiile de marketing în consecință.

Gestionarea Campaniilor de Marketing:
- Planificarea, coordonarea și execuția campaniilor de marketing pe diverse canale (online și offline).
- Monitorizarea și evaluarea performanței campaniilor și ajustarea acestora pentru a maximiza rezultatele.
- Gestionarea bugetului de marketing și asigurarea utilizării eficiente a resurselor.

Coordonarea Echipei de Marketing:
- Supervizarea și coordonarea activității echipei de marketing.
- Delegarea sarcinilor și monitorizarea progresului proiectelor.
- Asigurarea dezvoltării profesionale a membrilor echipei prin traininguri și mentorat.

Crearea și Gestionarea Conținutului:
- Dezvoltarea și gestionarea strategiei de conținut pentru toate canalele de marketing.
- Asigurarea coerenței și calității conținutului produs.
- Colaborarea cu copywriteri, designeri și alți creatori de conținut pentru a produce materiale de marketing atractive.

Relații Publice și Comunicare:
- Gestionarea relațiilor cu media și publicul.
- Dezvoltarea și implementarea strategiilor de relații publice pentru a îmbunătăți imaginea și reputația companiei.
- Organizarea de evenimente și lansări de produse.

Analiză și Raportare:
- Monitorizarea indicatorilor de performanță (KPI) și pregătirea rapoartelor pentru conducere.
- Utilizarea datelor și a feedback-ului pentru a îmbunătăți strategiile de marketing.
- Prezentarea rezultatelor campaniilor și a analizelor de piață echipei de management.
- Colaborare Interdepartamentală:
- Colaborarea cu alte departamente (vânzări, dezvoltare de produs, servicii pentru clienți) pentru a asigura alinierea strategică și a sprijini inițiativele de afaceri.

Salariu: 15000-20000
Daca corespundeti cerintelor expediati CV-ul dvs. la adresa de e-mail palaceconstruct.md@gmail.com mentionind postul pentru care aplicati.

Mai multe detalii la nr. de tel. 069602770
Телефон:
069602770
Контактное лицо:
Petru
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть