E-commerce and multimedia marketing manager

№12703188, 16 июня 2023
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: От 400 До 600 USD
График: Частичная занятость
Место работы: Удалённо
Un retailer online din SUA, specializat în decor pentru casă, caută un Marketing Manager proactiv și dedicat pentru comerțul electronic și multimedia. Candidatul de succes va juca un rol cheie în optimizarea listelor de produse, gestionarea conținutului multimedia și executarea strategiilor de publicitate pentru a stimula vânzările și satisfacția clienților.

Responsabilitati:
- Optimizarea listele de produse Amazon și Shopify ( îmbunătățiți imaginile, descrierile și cuvintele cheie pentru a îmbunătăți vizibilitatea și ratele de conversie.)
- Gestionarea conținutul multimedia: dezvoltarea și editarea imaginilor și videoclipuri pentru listări de produse, postări pe rețelele sociale și buletine informative prin e-mail.
- Serviciu clienți: răspundeți prompt la întrebările clienților, rezolvați problemele și solicitați recenzii de la clienții mulțumiți.
- Gestionarea rețelelor sociale: creați, programați și gestionați conținut multimedia captivant pe diverse platforme pentru a îmbunătăți vizibilitatea mărcii și implicarea clienților.
- Email marketing: Proiectați și trimiteți buletine informative multimedia abonaților noștri cu promoții sau actualizări ale produselor.

Cerințe:
- Excelente abilități de comunicare scrisă și verbală în limba engleză. (B2-C2)
- Experienta anterioara in E-commerce
- Familiar cu strategiile și instrumentele de publicitate online.
- Abilități puternice în crearea și gestionarea conținutului multimedia, inclusiv imagini și video-uri scurte.
- Cunoașterea platformelor de social media și a instrumentelor de marketing prin e-mail.
- Atent la detalii cu abilități puternice de organizare și de gestionare a timpului.
- Capacitate de a lucra independent sau ca parte a unei echipe.
- Disponibilitate de a învăța și de a se adapta într-un mediu de lucru rapid.
Телефон:
+1 609-226-5724
Контактное лицо:
Alex Girbu
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть