Specialist marketing

DAAC Hermes №5097159, 19 mai 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Oferim:
- program de lucru full time;
- angajare oficială în cîmpul muncii, pachet social integral;
- oportunități de carieră și dezvoltare profesională;
- condiții confortabile de lucru într-un colectiv tînăr și unit.
Cerințe față de candidați:
- studii superioare (marketing, economie);
- experiența de participare la training-uri în domeniul marketingului aplicat, brandingului;
- experiența de cel puțin 1 an în calitate de specialist în trade marketing, brand manager, product manager în cadrul unei companii de producție sau a unei companii de distribuție importante este OBLIGATORIE;
- cunoașterea limbilor rusă, de stat și engleză;
- cunoștințe avansate de operare PC (MS Office, Power Point, Photoshop; cunoașterea programelor de creare a paginilor web constituie un avantaj);
- gîndire analitică, ambiție, perfecționism, pasiunea pentru activitatea realizată, capacitatea de a gîndi în afara tiparelor.
Responsabilități:
- planificarea de marketing (elaborarea, implementarea, evaluarea eficienței programelor și activităților de marketing);
- planificare media;
- organizarea evenimentelor dedicate clienților;
- evaluarea eficienței publicității;
- analiza și controlul desfășurării campaniilor promoționale online;
- analiza activității concurenților;
- publicitate contextuală;
- întocmirea rapoartelor statistice în baza rezultatelor obținute;
- controlul transmiterii listelor de prețuri și postarea bannerelor publicitare pe platformele online apropiate ca tematică conținutului paginii web;
- identificarea și analiza posibilităților de postare pe noi resurse online;
- realizarea campaniilor promoționale pe toate platformele online tematice și pe rețelele de socializare cu postarea materialelor foto și video;
- întocmirea rapoartelor lunare cu privire la valorificarea bugetului și rentabilitatea campaniilor promoționale;
- monitorizarea mass media și colaborarea cu acestea în vederea publicării materialelor promoționale;
- aplicarea instrumentelor analitice Google Analytics, Liveinternet;
- organizarea participării salonului auto în cadrul expozițiilor.
Candidații care ar dori să se ocupe acest post vacant sunt rugați să expedieze CV-ul la adresa electronică de mai jos. În subiectul mesajului specificați postul vacant pentru care aplicați!!!
Candidații selectați vor fi invitați la interviu.
Site:
Fax:
022-509406
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide