Specialist în PR și comunicare

AO Rețeaua Națională LEADER din Republica Moldova №10834887, 25 octombrie 2021
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
DESPRE POZIȚIE

Căutăm în echipă o persoană creativă, dinamică, căreia îi place să creeze texte, articole și materiale vizuale deosebite, pentru poziția de specialist în PR și Comunicare. Aceasta va asigura comunicarea coerentă cu grupurile țintă și va promova activitățile RNL. Specialistul în PR și Comunicare va dovedi capacități de elaborare și transmitere a mesajelor, asigurându-se că acestea sunt în conformitate cu valorile și politica de comunicare a organizației.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI:

- participă la elaborarea și implementarea strategiei/planului de comunicare ale organizației;
- coordonează și asigură implementarea activităților de comunicare în cadrul organizației;
- asigură o abordare comună a strategiei de comunicare în cadrul organizației, respectând standardele de comunicare interne, ale Rețelei Naționale LEADER din Republica Moldova și ale partenerilor strategici;
- participă la elaborarea materialelor de comunicare ale organizației, coordonează procesul de editare și producere a acestora;
- asigură vizibilitatea organizației pe site-ul web și pe rețelele de socializare ale RNL;
- stabilește parteneriate și menține comunicarea cu mass-media/alți parteneri din domeniu;
- asigură suport din punct de vedere al comunicării în organizarea evenimentelor publice planificate din cadrul RNL;
- vine în suportul reprezentanților organizației privind participarea la evenimente externe de promovare.

PROFILUL CADIDATULUI:

- studii superioare în comunicare, relații publice, marketing, științe sociale sau jurnalism;
- experiență în domeniu de minim trei (3) ani, un avantaj va constitui experiența în cadrul organizațiilor neguvernamentale.

COMPETENȚE ȘI ABILITĂȚI:

- comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
utilizarea calculatorului la nivel avansat;
- operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (infografice, spoturi video, newsletter etc.);
- experiență în gestionarea paginilor web pe platforma Word Press și rețelelor de socializare (Facebook și Instagram);
- abilități de planificare și organizare;
abilitatea de a se adapta rapid la diferite situații, provocări și sarcini în schimbare;
- creativitate și inovație;
- responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
- spirit de echipă și inițiativă;
- bune abilități organizatorice.

REȚEAUA NAȚIONALĂ LEADER OFERĂ:

- lucru interesant în cadrul unei echipe profesioniste, mediu dinamic și organizație aflată în proces continuu de dezvoltare;
- salariu motivant (negociat în mod individual în dependență de calificarea și experiența candidatului);
- posibilitate de dezvoltare profesională.

DOSARUL DE CONCURS:
Urmează să fie expediat prin e-mail la resurseumane@leaderin.md cu mențiunea „Specialist în PR și Comunicare” și include următoarele:

- Curriculum Vitae;
- O scrisoare de motivare în care se va descrie experiența (dacă aveți experiență de colaborare cu GAL-urile sau în domeniul dezvoltării locale vă rugăm să indicați detalii).

DATA LIMITĂ PENTRU DEPUNEREA DOSARULUI: 3 noiembrie 2021, ora locală 17.00.
Telefon:
+373 603 13 506
Persoana de contact:
Cristina Castraveț
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide