Social media manager

Școala de Jurnalism din Moldova №12779531, 3 iulie 2023
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Part-time
Locul de muncă: Hibrid (Oficiu/Acasă)
Cerințe:

-Studii sau/și experiență în domeniul marketing-ului, va fi un avantaj;
-Atenție la detalii și spirit de observație;
-Gândire creativă și capacitate de a genera idei noi;
-Experiență în SMM nu mai puțin de un an;
-Cunoștințe în gestionarea platformelor sociale (Instagram, Facebook, TikTok, YouTube);
-Cunoașterea limbilor româna și engleză;
-Cunoașterea instrumentelor de design și editare video, foto.
-Abilități excelente de comunicare și scriere;
-Responsabilitate și punctualitate;
-Atitudine pro-activă, responsabilă față de sarcinile asumate și autonomie în realizarea lor.

Responsabilități:

-Dezvoltă și implementează acțiuni/campanii eficiente pentru atragerea și creșterea numărului de urmăritori pe platformele de social media;
-Analizează tendințe și tehnologii în domeniul social media și implementează cele mai bune practici;
-Utilizează instrumente și analize de social media manager;
-Gestionează platformele de comunicare externă ale Instituției (website, Facebook, Instagram etc.);
-Creează și utilizează conținut atractiv (video, foto)în conformitate cu strategia de marketing și comunicare;
-Monitorizează și gestionează interacțiunile cu urmăritorii de pe platformele de socializare;
-Colaborează cu membrii echipei pentru a obține informații și materiale necesare pentru crearea de conținut autentic și relevant;
-Scrie content interesant pentru platformele socializare;
-Concepe texte de marketing pentru campaniile promoționale.

Condiții de muncă:

-Mediu de lucru confortabil și prietenos;
-Regim de lucru hibrid (la birou și de la distanță);
-Posibilități de dezvoltare profesională.

Loc de muncă: Școala de Jurnalism din Moldova, Chișinău, str. Alexei Mateevici, 60, sediul Mediacor.

CV-urile se recepţionează la e-mail: info@scoaladejurnalism.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide