Manager de marketing b2c

IP Oficiul Naţional al Viei şi Vinului №8551891, 11 octombrie 2019
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
IP „Oficiul Naţional al Viei şi Vinului”, în calitatea sa de autoritate competentă în implementarea politicii statului în sectorul vitivinicol şi asigurarea dezvoltării durabile a acestuia, anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de Manager de Marketing B2C.

Scopul general al funcţiei: Realizarea activităţilor de marketing a ONVV, promovarea produselor vitivinicole și brandului de țara Wine of Moldova pe piețele RM şi de export.

Descrierea postului:
 Elaborarea proiectelor de strategii și planuri de acțiuni anuale privind promovarea produselor VV pe piețele interne și externe, asigurarea și monitorizarea implementării lor;
 Examinarea studiilor de marketing, sondajelor, rapoartelor privind tendințele de piață, consumatorul final, canalele de vînzare și alte studii de piață relevante domeniului de competență;
 Organizarea şi coordonarea campaniilor de promovare, evenimentelor/manifestărilor naționale și internaționale: Ziua Națională a Vinului, Vernisajul Vinului, Conferințe anuale și altele;
 Asigurarea asistenței și conlucrarea cu producători de produse vitivinicole din RM. Conlucrarea cu agențiile de creație, event și BTL, producători de POSM;
 Elaborarea rapoartelor cu privire la rezultatele campaniilor de promovare, evenimentelor, studiilor de piață și altele.

Cerințe față de candidat:
 studii: superioare în domenii relevante (marketing, comunicare, economie);
 experienţă profesională: minim 3 ani în domeniul marketing și promovare, preferabil şi experienţă în domeniul vitivinicol;
 să deţină cetăţenia Republicii Moldova şi domiciliul stabil în Republica Moldova;
 să cunoască limba de stat, limba rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
 să dispună de capacitate deplină de exerciţiu;
 să nu deţină antecedente penale nestinse pentru infracţiuni săvîrşite cu intenţie;
 să întrunească calităţi profesionale şi capacităţi organizatorice;
 să dispună de abilităţi de lucru cu informaţia, analiză şi sinteză, consultare, instruire, prezentare, comunicare eficientă, lucru în echipă;
 să cunoască Microsoft Office, Outlook, bazele de promovarea SMM.

Instituţia garantează:
 salariu motivant;
 spor de performanţă;
 deplăsări de serviciu
 telefonie mobilă asigurată;
 transport de serviciu pe durata orelor de muncă;
 colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
 dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

Dacă Vă regăsiţi în această descriere, trimiteţi CV-ul şi scrisoarea de intenţie la adresa office@wineofmoldova.com, pînă la data de 01.11.2019. Vă rugăm să menţionaţi în titlul e-mail-ului denumirea funcţiei.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide