Digital Marketing Specialist / SMM

Proimagine
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Căutăm un specialist Digital Marketing/SMM talentat și creativ, pasionat de marketingul digital și social media, pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă îți dorești să lucrezi într-un mediu stimulant, unde poți pune în practică ideile tale inovatoare și să contribui la dezvoltarea strategică a clienților noștri, atunci te așteptăm să aplici la această poziție.
Responsabilități:

Dezvoltarea și implementarea strategiilor de social media și marketing digital pentru clienții noștri, în concordanță cu obiectivele și publicul țintă;
Crearea și gestionarea conținutului pentru platformele de social media (Facebook, Instagram, Youtube, Tik Tok, LinkedIn etc.);
Monitorizarea și analiza rezultatelor campaniilor de social media și marketing digital, identificarea oportunităților de optimizare și îmbunătățire a performanțelor;
Crearea și gestionarea campaniilor de publicitate online, inclusiv reclame plătite pe social media și Google AdWords;
Interacțiunea cu comunitățile online și gestionarea comunicării prin intermediul canalelor de social media;
Monitorizarea tendințelor în domeniul social media și marketingului digital și aplicarea celor mai bune practici în strategiile noastre.

Cerințe:

Experiență anterioară de minim 2 ani în gestionarea campaniilor de social media și marketing digital;
Cunoștințe solide în utilizarea platformelor de social media și instrumentelor de analiză;
Abilități avansate de comunicare și redactare, cu atenție la detalii;
Cunoștințe despre tendințele actuale în domeniul marketingului digital și social media;
Capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona proiecte multiple simultan;
Cunoașterea limbilor: română și engleză (cunoașterea limbii ruse constituie un avantaj);
Certificările relevante în domeniul marketingului digital sau social media reprezintă un plus.

Dacă te consideri o persoană creativă, proactivă și orientată către rezultate, cu o pasiune pentru marketingul digital și social media, te așteptăm să aplici la această poziție. Oferim un mediu de lucru plin de provocări și oportunități de dezvoltare profesională, alături de o echipă dedicată și prietenoasă.
Așteptăm cu nerăbdare să aflăm mai multe despre tine și să discutăm despre potențiala ta contribuție la succesul nostru comun.
Despre PROIMAGINE

companie de comunicare creativă full-service, fondată în decembrie 2010, care asigură managementul proiectului de comunicare de la A la Z – de la propunerea conceptului creativ, pâna la implementarea propriu-zisă, măsurarea eficienței proiectului de comunicare și raportare
agenția de comunicare din țară cu cea mai largă gamă de servicii: comunicare și relații cu mass-media, coordonarea și organizarea evenimentelor de la A la Z, consultări marketing, strategii pentru comunicări corporative, comunicări interne, CSR, servicii digital și social media, training-uri în comunicare, management în situații de criză.

Dacă vrei să ai un job dinamic și interactiv, așteptăm CV-ul tău la info@proimagine.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide