Coordonator relaţii publice şi comunicare

Camera de Comerţ şi Industrie Moldo-Italiană №4631267, 2 ianuarie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
• Studii superioare finalizate - specializare Comunicare si Relatii Publice/Jurnalism sau Limbi şi Literaturi Străine;
• Experienţă precedentă în activităţi de PR, organizare de evenimente şi comunicare on-line;
• Experienţă în realizarea de evenimente, conferinţe, comunicate de presă.
• Cunoştinţe avansate despre Social Media;
• Cunoştinte de limba italiană - nivel mediu/avansat;
• Excelente abilităţi de comunicare şi de prezentare (verbală şi scrisă);
• Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și a agendei de lucru;
• Capacitate de a invăţa repede lucruri noi, initiativă şi diplomaţie;
• Rigurozitate si atentie deosebită pentru detalii;

Responsabilităţi:

• Planifică, redactează şi publică materiale de comunicare (comunicate de presă, articole, advertoriale, interviuri etc.);
• Gestionează redactarea şi publicarea revistei “Il Ponte”
• Gestionează Newsletter publicată o dată la 15 zile;
• Stabileşte şi urmăreşte calendarul evenimentelor/ conferinţelor de profil;
• Se implică activ în organizarea evenimentelor iniţiate cît şi în cele promovate de parteneri;
• Concepe și monitorizează campaniile de promovare ale organizaţiei pe Facebook, Linkedin
• Monitorizează şi analizează media;
• Evaluează rezultatele obţinute în urma fiecarei actiuni si le reaporteaza către superiorul direct;
• Consolideaza şi menţine legătura cu reprezentanţii oficiali ai presei;
• Facilitează procesul de comunicare în interiorul organizatiei;
Persoana de contact:
Cristina Samson
Fax:
022-855601
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide